Tournaments
Upcoming Events
 SACRED HILL VINEYARDS
 

Maraenui Women’s Golf Club

Saturday & Sunday 18-19 January 2020

The draw for Saturday is as follows
                                                                                     

DRAW - SATURDAY 18 JANUARY 2020

 

MATCH PLAY – seeded on handicap

No. 1 Tee                                                           No. 10 Tee

8.00am

Tess McDonald(PB) v Sian Stevenson(CAM)

Julie Gee(RIV)           v Aseri Meikle(MAR)

8.00am

Clare Choi(MAR)       v Kathy Olsen(MAR)

Trish McBride(MAR)   v Lily Giffin(MAN)

8.06am

Lisa Cotton(PAH)       v Helen Dickins(FLD)\

Ellen Ball(PB)              v Michelle Walker(HB) 

8.06am

Matekino Maxwell(HB)   v Fiona Churrstain(RV)

Jill Hall(RKEI)                  v Tania Tatana(HB)

8.12am

Jenny Ritchie(MART) v Moira Keyte(CAM)

Sharon Boxall(FLD)     v Brenda Thomas(MAR)

8.12am

Kathleen O'Mahony(MAR) v Debs Foster(RV)

Kere Meha(FLD)                v Kim Elers(HB)

8.18am

Colleen McKay(MAR) v Kath McCabe(MAR)

Jo Alabaster(RANG)     v Kathy Meredith(MAR)

8.18am

Helen Johansson(RV)         v Lynn Barton(MAR)

Adele Leppien(MAR)         v Barbara Davis(NAP)

8.24am

Helen Smith(MAR)      v Esther Houlton(CP)

Nicola Macpherson(MAR) v Leigh Richardson(MAR)

8.24am

Marina Lee(MAR)             v Annie Herbert(MAR)

Kristina Fahlander(HAS)    v Jacqui BurgessMtM))

8.30am

Annie King(MAR)        v Cathy McBride(RV)

Kirsty Early(API)          v Sue Fenwick(MAR

8.30am

Pat Johns(WAIPU)             v Kuia Byford(RANG)

Paula Morgan(MAR)          v Kathy Henderson(API)

The second round of Match Play tees off the opposite tee in the afternoon

 

STABLEFORD – seeded on handicap

No. 1 Tee                                                                             No. 10 Tee

9.00am

Cath Walker(MAR)          Andrea Searancke(CAM)

Linley Wallace(CAM)      Annie Muggeridge(RV)

9.00am

Ave Ferguson(MAR)           Di Scott(NAP

Leyth Martin(HAS)              Robyn Eliason(MAR)

9.06am

Di Dixon(MAR)                Robyn Moughan(CAM)

Leslie Ryan(MAR)            Jenny Rangi(HB)

9.06am

Jan Richmond(MAR )          Thelma Newman(CAM)

Paula Pattison(MAR)            Margaret Foddy(HAS)

9.12am

Shirley Holm(MAR)          Wendy Parkes(DVK)

Kathy Willis(MAR)            Kathy Miller(CAM)

9.12am

Gill Geenty(MAR)                Vicki Fraser(PB)

Wendy Fryer(WAIP)             Rosie Church(MAR)

9.18am

Kathy Baines(MAR)           Helen Donald(PUK)

Jan McDowall(MAR)         Sherry Ludlam(CAM)

9.18am

Cheryl Ranford(MAR)           Anne Carr(MAR)

Barbara Read(CAM)              Elizabeth Goodall(MTB)

9.24am

Pam Talboys(MAR)            Viv Hall(CAM)

Lyn Irving(MtM)                 Wendy McIvor(MAR)

9.24am

Ali Curtis(MAR)                    Pauline Kerkhof(CAM)

Annette McWilliam(MAR)    Jan Knight(MAR)

 9.30am

 Joy Kittow(MAR)                Merlene Trott(MAR)

 Meredyth Howie(HAS)        Viv Wright(MAR)

 9.30am

   Amy Bagley(HAS)                Deanna Thompson(CAM)      

   Helen Currie(MAR)

 

Clubs Participating

API-Apiti, CAM–Cambridge, CP-Chamberlain Park, DVK-Dannevirke, FLD-Feilding, HAS–Hastings, HB–Hawke’s Bay, MAN-Manawatu, MAR- Maraenui, MTB-Martinborough, MART-Marton, MtM- Mt Maunganui, NAP–Napier, PAH–Pahiatua, PB-Poverty Bay, PUK-Puketitiri, RKEI–Rangitikei, RANG-Rangitira, RV-Riverside, WAIP-Waipawa, WAIPU-Waipu